Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podróbki na giełdzie odzieżowej

Data publikacji 17.09.2010

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu wczoraj na terenie Wielkopolskiej Giełdy Odzieżowej w Poznaniu ujawnili sprzedaż podrobionych rożnego typu artykułów znanych światowych firm. Zabezpieczono galanterię skórzaną, obuwie, portfele i paski. Poszkodowane firmy oceniają swoje straty na ponad 300 tys. zł.

W ubiegłym tygodniu policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej KWP w Poznaniu dowiedzieli się, że w jednym z boksów na Wielkopolskiej Giełdzie Odzieżowej sprzedawane są różnego typu artykuły z podrobionymi znakami towarowymi znanych światowych firm.

Wczoraj funkcjonariusze, wspólnie z przedstawicielem poszkodowanych firm, weszli na teren giełdy. Informacje posiadane przez policjantów potwierdziły się. W jednym z boksów odzieżowych oferowano do sprzedaży galanterię skórzaną, torby, torebki, obuwie, biżuterię i inne produkty z podrobionymi znakami towarowymi znanych światowych marek. Łącznie mundurowi zabezpieczyli 154 tego typu przedmioty. Obecny w trakcie policyjnej akcji przedstawiciel poszkodowanych firm wstępnie określił straty na ok. 300 tys. zł.

Dalsze czynności w tej sprawie będą prowadzone przez policjantów z Komisariatu Poznań-Grunwald.

(KWP w Poznaniu / łn)

 

Powrót na górę strony