Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci CBŚ zatrzymali szefów agencji towarzyskich

Data publikacji 18.09.2010

Bogusław D. ps. „Drex” i dziewięciu jego wspólników zostało zatrzymanych w Poznaniu przez policjantów Centralnego Biura Śledczego. Są to członkowie zorganizowanej grupy przestępczej, która zarabiała na działalności prostytutek w luksusowych agencjach towarzyskich.

W ręce policjantów CBŚ wpadł Bogusław D. ps. „Drex”, który był twórcą grupy zajmującej się prowadzeniem luksusowych agencji towarzyskich oraz czerpaniem dochodów od prostytutek tam pracujących. Funkcjonariusze zatrzymali także dziewięciu mężczyzn bezpośrednio zamieszanych w proceder. Policjanci, którzy wkroczyli do tych agencji przewieźli na przesłuchanie także 35 prostytutek i kilkunastu klientów korzystających z ich usług.

Policjanci wkroczyli do akcji we wtorek wieczorem. „Drexa” zatrzymali pod Poznaniem na terenie jego posiadłości. Wspólnicy zostali zatrzymani w dwóch agencjach towarzyskich w samym mieście. Niektórzy z nich byli formalnie współwłaścicielami agencji, zaś faktycznie zajmowali się obsługą barów, ochroną i dowozem prostytutek do klientów. Wśród zatrzymanych byli także rezydenci zarządzający interesem w imieniu „Drexa”.

Szef rozbitej grupy przestępczej uznawany jest za jedną z najwyżej stojących w hierarchii świata przestępczego osób. W przeszłości był już karany za przestępstwa kryminalne. Odpowiadał przed sądem między innymi za próbę wymuszenia kilkumilionowego haraczu od właścicieli salonu masażu.

Materiały dowodowe i wszelkie informacje o tej sprawie dały podstawę prokuratorom z Wydziału V ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Apelacyjnej w Poznaniu do przedstawienia wszystkim zatrzymanym zarzutów karnych. Sąd tymczasowo aresztował podejrzanych na trzy miesiące.  Za kierowanie grupą przestępczą Bogusławowi D ps. „Drex” oraz jeszcze jednemu podejrzanemu grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Pozostałym ośmiu zatrzymanym przez CBS mężczyznom grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności za udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Wszyscy będą także odpowiadać za czerpanie korzyści majątkowych z prostytucji.   

Powrót na górę strony