Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Konferencja po odprawie służbowej Komendanta Głównego Policji z kadrą kierowniczą Policji

Data publikacji 31.05.2005

Dzisiaj (31.05.2005 r.) w Komendzie Głównej Policji odbyła się konferencja prasowa, w której udział wzięli: Podsekretarz Stanu – Paweł Dakowski, Komendant Główny Policji – gen. insp. Leszek Szreder, I Zastępca Komendanta Głównego Policji – nadinspektor Eugeniusz Szczerbak oraz Zastępca Komendanta Głównego Policji inspektor Dariusz Nagański.

Konferencja odbyła się po odprawie służbowej Komendanta Głównego Policji z kadrą kierowniczą Policji.

Podczas konferencji Komendant Główny Policji gen.insp. Leszek Szreder poinformował o znacznym spadku liczby popełnianych przestępstw. W stosunku do okresu sprzed roku, liczba ta zmniejszyła się o 14%. O ponad 30% spadła liczba tych najgroźniejszych - skierowanych przeciwko życiu i zdrowiu. Znacznie, bo o blisko 20%obniżyła się także liczba odnotowanych rozbojów i wymuszeń rozbójniczych.

Komendant Główny Policji powiedział, że te dobre wyniki osiągane przez polskich policjantów są rezultatem ich ogromnego zaangażowania i rzetelnej służby.

Podczas konferencji gen.insp. Leszek Szreder nawiązał do wydarzeń związanych z ostatnimi publikacjami w Gazecie Wyborczej. Powiedział, że z całą determinacją będzie dążył do wyjaśnienia sytuacji, jaka miała miejsce w ostatnim czasie w Policji. "Zrobię to choćby były to ostatnie czynności jako oficera Policji" - powiedział komendant. "Mam mundur czysty i taki chcę zachować" - dodał.

Komendant podkreślił, że 100 tys. policjantów rzetelnie wykonuje swoją pracę i nie mogą na nią rzucać cienia pojedyncze przypadki o których ostatnio można było usłyszeć w mediach.

Powrót na górę strony