Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Okradli ponad 50 piwnic – zostali zatrzymani

Data publikacji 20.09.2010

Kryminalni z komisariatu VI z Łodzi zatrzymali trzech mężczyzn, którzy przez ponad siedem miesięcy 2010 roku zdołali włamać się do kilkudziesięciu piwnic na osiedlu Widzew. Sprawcy kradli przedmioty, które przedstawiały jakąś wartość, by później je spieniężyć. Grozi im kara nawet 10 lat więzienia.

Policjanci od pewnego czasu otrzymywali sygnały od mieszkańców bloków na łódzkim Widzewie dotyczące włamań do piwnic. Sprawą zajęli się kryminalni z VI Komisariatu, którzy poddali wnikliwej analizie wszystkie zdarzenia. W efekcie tych działań krąg osób podejrzanych zawęził się do trzech mężczyzn. Dwaj 19-latkowie i 18-latek zostali zatrzymani.

Materiał dowodowy wskazuje, że cała trójka działała od stycznia do końca lipca br. Podejrzani włamywali się do piwnic i kradli z nich wszystkie wartościowe przedmioty, które mogli spieniężyć. Ich łupem padały narzędzia, sprzęt RTV, rowery i komputery. Sprawcy nie gardzili także złomem. Następnie skradzione przedmioty trafiały na łódzkie targowiska, giełdę samochodową, do lombardów a także na skupy złomu.

Policjanci zatrzymali również 17-letniego pasera, który, jak ustalili śledczy, za 20 zł pomagał włamywaczom, przechowując skradzione rzeczy w swojej piwnicy.

Dwóch zatrzymanych wchodziło w przeszłości w konflikt z prawem.

Za kradzieże z włamaniem mężczyznom grozi kara nawet 10 lat więzienia.

(KWP w Łodzi / mw)

Powrót na górę strony