Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani z grzybami halucynogennymi

Data publikacji 20.09.2010

6 młodych mężczyzn, którzy mieli przy sobie ponad tysiąc grzybków halucynogennych zatrzymali w ten weekend podczas wspólnych działań policjanci i strażnicy graniczni z powiatu kłodzkiego. Przypominamy, że uprawianie, posiadanie i sprzedaż grzybów halucynogennych są zakazane.

Trzech amatorów grzybów halucynogennych zatrzymali w niedzielę policjanci z Bystrzycy Kłodzkiej i pogranicznicy z powiatu kłodzkiego. Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy, którym podróżowało 5 osób. Okazało się, że trzech pasażerów przewozi grzybki halucynogenne. 19-latek i jego dwaj starsi koledzy w wieku 26 i 27 lat mieli przy sobie 856 grzybów. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Dziś bystrzyccy policjanci przedstawią im zarzuty.

W tym samym dniu, w Białej Wodzie policjanci z Referatu Kryminalnego Komisariatu Policji w Lądku Zdroju i funkcjonariusze Straży Granicznej w Kłodzku zatrzymali 3 mężczyzn, przy których znaleźli 366 grzybków halucynogennych. Patrolujący okolice Lądka Zdroju funkcjonariusze wylegitymowali młodych ludzi – bowiem ich uwadze nie uszło nerwowe zachowanie mężczyzn.

Za posiadanie grzybów halucynogennych grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Przypominamy także, że zakazane jest ich uprawianie, posiadanie i sprzedaż.

(KWP we Wrocławiu/js)
 

Powrót na górę strony