Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Funkcjonariusze CBŚ zlikwidowali laboratorium amfetaminy

Data publikacji 20.09.2010

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego, wspólnie z policjantami z Wrocławia i Opola, zlikwidowali nielegalną fabrykę amfetaminy. Stróże prawa zatrzymali 4 osoby trudniące się przestępczym procederem, w tym organizatora produkcji i chemika. Jak wynika z ustaleń, do tej pory w laboratorium wyprodukowano co najmniej kilkadziesiąt kilogramów narkotyku. Sprawa jest rozwojowa.

Dzięki zdobytym informacjom, policjanci Centralnego Biura Śledczego wpadli na trop wytwórni amfetaminy działającej w województwie opolskim. Do pomocy przy realizacji sprawy zaangażowano także funkcjonariuszy z Komendy Wojewódzkiej Policji z Wrocławia i z Opola.

W nielegalnym laboratorium stróże prawa zlikwidowali dwie kompletne linie, z których podczas jednorazowego cyklu produkcyjnego trwającego około doby, można było wytworzyć nie mniej niż 7 kilogramów amfetaminy. Z ustaleń śledczych wynika, że w nielegalnej fabryce wyprodukowano do tej pory co najmniej kilkadziesiąt kilogramów narkotyku.

Stróże prawa zatrzymali 4 osoby w wieku od 37 do 54 lat, mieszkańców województw opolskiego i dolnośląskiego. Wśród zatrzymanych znalazł się organizator produkcji oraz chemik, który w przeszłości był już karany za produkcję narkotyków syntetycznych.

Wobec podejrzanych sąd wydał postanowienie o tymczasowym aresztowaniu na trzy miesiące. Sprawcom grozi kara co najmniej 12 lat więzienia. Sprawa jest rozwojowa a policjanci CBŚ nie wykluczają kolejnych zatrzymań. Czynności procesowe prowadzi Prokuratura Apelacyjna we Wrocławiu.

(KWP w Katowicach / mw)

Powrót na górę strony