Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne sukcesy Policji walce z przestępczością narkotykową

Data publikacji 21.09.2010

Policjanci cały czas odnoszą sukcesy w walce z narkotykami. Ostatnio w Warszawie w ręce mokotowskich funkcjonariuszy wpadł Daniel Sz. podejrzewany o posiadanie znacznej ilości narkotyków i sprzedaż środków odurzających osobie nieletniej. Natomiast w woj. dolnośląskim jaworscy policjanci zatrzymali mężczyznę, u którego w mieszkaniu znaleźli prawie 500 porcji amfetaminy.

Funkcjonariusze zwalczający przestępczość narkotykową ustalili, że w jednym z mieszkań na Mokotowie mogą znajdować się znaczne ilości środków odurzających. Ich przypuszczenia się potwierdziły, kiedy tylko przeszukali lokal. W jednej z szaf w przedpokoju kryminalni znaleźli pudełko, wewnątrz którego była schowana reklamówka z białym proszkiem. Blisko pół kilograma amfetaminy zostało zabezpieczone do sprawy. Tylko kwestią czasu było zatrzymanie jej właściciela. 25-letni Daniel Sz. miał już na swoim koncie inne przestępstwa narkotykowe. Mężczyzna został zatrzymany.

Jak ustalili śledczy, 25-latek nie tylko posiadał znaczne ilości narkotyków, ale już od dłuższego czasu sprzedawał marihuanę osobie nieletniej. Teraz grozi mu kara do 5 lat więzienia, a za udzielanie ich osobie małoletniej, co najmniej 3 lata pozbawienia wolności.

***

Jaworscy policjanci, prowadząc działania ukierunkowane na zwalczanie przestępczości narkotykowej, zatrzymali 23-letniego mieszkańca Jawora podejrzewanego o handel narkotykami. W mieszkaniu mężczyzny policjanci zabezpieczyli prawie 500 porcji amfetaminy a także wagę elektroniczną służącą do porcjowania narkotyków. Środki odurzające ukryte były w koszu na śmieci.

Funkcjonariusze wyjaśniają skąd zatrzymany miał środki odurzające i do kogo miały one trafić. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie.

Za posiadanie narkotyków zatrzymanemu grozi kara do 3 lat, natomiast za handel środkami odurzającymi do 8 lat pozbawienia wolności.

(KSP, KWP we Wrocławiu / łn)

 

Powrót na górę strony