Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Mogli wprowadzić do obrotu blisko 8 kg narkotyków

Data publikacji 21.09.2010

Dolnośląscy policjanci zatrzymali 5 osób podejrzanych o udział w obrocie środkami odurzającymi. Funkcjonariusze przechwycili blisko pół kilograma metamfetaminy o czarnorynkowej wartości ok. 150 tys. złotych. Podejrzewa się, że w ciągu kilku lat mogli oni wprowadzić do obrotu blisko 8 kilogramów amfetaminy i metamfetaminy.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu wspólnie z kolegami ze Zgorzelca, przy wsparciu policyjnych antyterrorystów, zatrzymali pięć osób, w wieku od 21 do 44 lat, podejrzanych o udział w obrocie środkami odurzającymi. Wśród zatrzymanych osób jest czworo mieszkańców powiatu zgorzeleckiego oraz obywatelka Czech. Funkcjonariusze u jednej z zatrzymanych osób ujawnili blisko pół kilograma metamfetaminy o czarnorynkowej wartości ok. 150 tys. złotych. Część narkotyków była poporcjowana i przygotowana do sprzedaży. Podejrzewa się, że od 2003 roku osoby te mogły wprowadzić do obrotu blisko 8 kg środków odurzających w postaci amfetaminy i metamfetaminy.

Trzem zatrzymanym osobom prokurator przedstawił już zarzuty udziału w obrocie lub udzielenia innej osobie środków odurzających. Obecnie policja i prokuratura wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy i nie wykluczają kolejnych zatrzymań. Dwie z zatrzymanych osób (38-letnia obywatelka Czech oraz 26-letni mężczyzna) trafiły na 3 miesiące do aresztu.

Za udział w obrocie środkami odurzającymi grozi kara pozbawienia wolności nawet do 8 lat.

(źródło: KWP we Wrocławiu/js)
 

Powrót na górę strony