Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijani kierowcy tirów

Data publikacji 26.02.2007

Ponad 2 promile alkoholu mieli kierowcy tirów zatrzymani na drodze E-30 w Brójcach oraz K-2 koło miejscowości Poźrzadło.

W niedzielę o 14:00 policjanci z Międzyrzecza otrzymali informację, że kierowca ciężarowej scanii jadącej drogą E-30 jest prawdopodobnie nietrzeźwy. Policjanci natychmiast udali się do miejscowości Brójce, gdzie ostatnio widziano tira. Na miejscu zauważyli stojącą na poboczu ciężarówkę odpowiadającą opisowi podanemu przez kierowców. Jak się okazało, dalszą jazdę uniemożliwił kierowcy będący po służbie policjant ze Świebodzina. On też zwrócił uwagę na jadącego zygzakiem TIR-a. Wyprzedził go i jadąc przed nim dawał znaki jadącym z przeciwnej strony kierowcom ostrzegając ich o grożącym niebezpieczeństwie. Jednocześnie poinformował o wszystkim międzyrzeckich policjantów. Po kilku kilometrach scania zatrzymała się. Policjant podszedł do kierującego, odebrał mu kluczyki i do czasu przyjazdu policjantów z Międzyrzecza uniemożliwił dalszą jazdę. Badanie przeprowadzone na 39-letnim obywatelu Łotwy potwierdziło podejrzenia policjanta. W organizmie łotysza było 2,2 promila alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany, teraz grozi mu do 2 lat więzienia oraz utrata prawa jazdy.
 
 
Również dwa lata więzienia grozi kierowy innego tira, który miał we krwi 2,37 prom. alkoholu. Ten, również w niedzielę, zjechał z drogi, wjechał w przepływającą obok rzeczkę Pliszkę i ugrzązł w mule. Aby wydostać z kabiny kierowcę, przybyli na miejsce strażacy musieli dokopać się do drzwi pojazdu. W środku zastali 54-letniego obywatela Litwy. W jego organizmie było 2,37 prom. alkoholu.
Powrót na górę strony