Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Jechał z prędkością 116 km/h w terenie zabudowanym

Data publikacji 21.09.2010

Policjanci Ruchu Drogowego KPP w Biłgoraju zatrzymali 30-letniego mieszkańca Warszawy. Mężczyzna siedząc za kierownicą volvo jechał z prędkością 116 km/h w terenie zabudowanym, ponadto wykonał manewr wyprzedzania na skrzyżowaniu. Samochodem podróżowały także żona kierowcy oraz małe dziecko. 30-latek został ukarany mandatem w wysokości 500 zł oraz nałożono na niego 15 punktów karnych.

Wczoraj biłgorajscy policjanci z ruchu drogowego, pełnili służbę na drodze wojewódzkiej 835 nieoznakowanym radiowozem wyposażonym w wideorejestrator. W pewnym momencie zauważyli jadące z nadmierną prędkością, w kierunku Biłgoraja, osobowe volvo. Nierozwaga kierującego i popełniane przez niego wykroczenia mogły doprowadzić do tragedii.

W terenie zabudowanym kierujący jechał z prędkością 116 km/h, chwilę później siedzący za kierownicą mężczyzna wykonał manewr wyprzedzania na skrzyżowaniu. Auto zostało zatrzymane do kontroli w Majdanie Nowym w gminie Księżpol.

Kierowcą okazał się 30-letni mieszkaniec Warszawy. Samochodem podróżowała także jego żona oraz dziecko. Za popełnione wykroczenia 30-latek został ukarany mandatem w wysokości 500 zł. Nałożono na niego także 15 punktów karnych.

Policjanci apelują do wszystkich kierowców, aby zachowali rozsądek i ostrożność na drodze. Nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków, do których dochodzi na naszych drogach.

Kierowco pamiętaj: Wsiadając za kierownicę ponosisz odpowiedzialność za pasażerów i pozostałych użytkowników dróg. Brawura i brak wyobraźni mogą doprowadzić do tragedii.

(KWP w Lublinie / mw)
 

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 883.1 KB)

Powrót na górę strony