Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Narkotyki, broń palna i amunicja zabezpieczone przez CBŚ

Data publikacji 22.09.2010

Zatrzymane dwie osoby, zabezpieczone cztery jednostki broni palnej, ostra amunicja, amfetamina, kokaina i heroina – to efekt realizacji przeprowadzonej w Warszawie przez policjantów CBŚ, wymierzonej przeciwko narkotykowym hurtownikom. Obaj zatrzymani trafili już na trzy miesiące do aresztu. Sprawa jest rozwojowa.

Już od pewnego czasu funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego prowadzili sprawę zorganizowanej grupy przestępczej, która zajmowała się hurtowym obrotem narkotyków oraz napadami rabunkowymi i porwaniami na terenie województwa mazowieckiego. Po uzyskaniu informacji o planowanej transakcji narkotykowej, policjanci CBŚ, wspólnie z funkcjonariuszami z Komendy Stołecznej Policji, przygotowali zasadzkę.

Na warszawskiej Woli w ręce policjantów wpadł 37-letni Robert W., mieszkaniec Kłodawy. W jego samochodzie funkcjonariusze znaleźli dwie paczki z amfetaminą - łącznie mężczyzna miał przy sobie kilogram tego narkotyku.

Jak ustalili policjanci, Robert W. kupił środki odurzające od 31-letniego Tomasza K., mieszkańca Warszawy. Ten wpadł w policyjną zasadzkę na warszawskim Grochowie, kiedy wychodził z klatki bloku, w którym mieszkał.

Przy Tomaszu K. policjanci znaleźli 120 gramów kokainy. Po przeszukaniu jego mieszkania okazało się, że ukrył w nim jeszcze kolejne pół kilograma kokainy oraz 50 gramów heroiny. Ponadto w mieszkaniu 31-latka funkcjonariusze CBŚ zabezpieczyli cztery jednostki broni palnej – dwa pistolety maszynowe „Skorpion” oraz pistolety „Beretta” i „CZ”, 150 sztuk ostrej amunicji oraz kominiarki, kajdanki i rękawiczki. W mieszkaniu podejrzanego zabezpieczono również 70 tysięcy złotych w gotówce i mienie o wartości 60 tysięcy złotych.

Obaj mężczyźni, Robert W. oraz Tomasz K. zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące.

Policjanci Centralnego Biura Śledczego podkreślają, że sprawa jest rozwojowa i nie wykluczają dalszych zatrzymań. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa Warszawa – Praga.

(KGP / kj / mw)
 

Powrót na górę strony