Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zlikwidowali nielegalną fabrykę alkoholu

Data publikacji 21.09.2010

Bartoszyccy policjanci zatrzymali 44-letniego Waldemara S., który prowadził na skalę przemysłową nielegalną fabrykę alkoholu w piwnicy pod wielorodzinnym budynkiem. Podczas przeszukania funkcjonariusze zabezpieczyli 360 litrów gotowego produktu, 2,9 tys. litrów zacieru, cztery kuchenki gazowe, puste butelki oraz akcesoria do produkcji i destylacji alkoholu.

Wczoraj około godziny 11.00 policjanci z wydziału kryminalnego pojechali sprawdzić pomieszczenia piwniczne w jednym z wielorodzinnych budynków w Bartoszycach. Wiedzieli, że 44-letni właściciel piwnicy może produkować tam na dużą skalę alkohol. Kiedy Waldemar S. wpuścił policjantów do piwnicy okazało się, że na kilkudziesięciu metrach znajdowała się nielegalna fabryka alkoholu. Pomieszczenie było podzielone na prawdziwe sekcje produkcyjne: do wytwarzania tzw. zacieru, do destylacji i do gromadzenia i magazynowania wyprodukowanego trunku. Policjanci zdemontowali urządzenia i zabezpieczyli 2,9 tys. litrów zacieru w 100 litrowych beczkach, 360 litrów wyprodukowanego napoju alkoholowego, cztery kuchenki gazowe oraz akcesoria do produkcji i destylacji alkoholu.
Waldemar S. przyznał się do nielegalnej produkcji trunku, twierdząc jednocześnie, że wytwarzał go na własne potrzeby oraz częstował nim znajomych.

Jeżeli potwierdzą się wstępne ustalenia Policji, 44-latkowi za handel alkoholem grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Olsztynie / as)
 

Powrót na górę strony