Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Fikcyjne przeglądy "przychylnych" diagnostów

Data publikacji 22.09.2010

Pszczyńscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach zatrzymali pięciu diagnostów. Mężczyźni poświadczali nieprawdę w dowodach rejestracyjnych pojazdów w związku z ich stanem technicznym. Zatrzymanym grozi nawet 8-letni pobyt w więzieniu. Sprawa jest rozwojowa.

Pszczyńscy policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą otrzymali informacje dotyczące nieprawidłowości w pracy diagnostów w jednej z pawłowickich stacji kontroli pojazdów. Wspólnie ze śledczymi z Wydziału Korupcji Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, zebrali dowody świadczące o poświadczaniu nieprawdy w dokumentach.

Funkcjonariusze zatrzymali pięciu diagnostów, (34-62 lat) mieszkańców Żor, Jastrzębia Zdroju oraz Cieszyna. Jak ustalili stróże prawa mężczyźni za łapówki przeprowadzali fikcyjne przeglądy aut a następnie w dokumentach potwierdzali ich prawidłowy stan techniczny. Szacuje się, że do tej pory przeprowadzili 50 takich fikcyjnych przeglądów.

Sprawcy przyznali się do zarzucanych im czynów. Decyzją prokuratury mężczyźni zostali objęci policyjnym dozorem oraz poręczeniem majątkowym od 5 000 do 15 000 złotych. Ponadto orzeczono wobec diagnostów zakaz wykonywania swojego zawodu. Teraz grozi im nawet 8-letni pobyt w więzieniu. Śledczy uważają sprawę jako rozwojową i przesłuchują klientów stacji, którzy korzystali z usług nieuczciwych diagnostów.

(KWP w Katowicach / mw)


 

Powrót na górę strony