Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

400 zarzutów dla 24-latki

Data publikacji 22.09.2010

Prawie 400 zarzutów może usłyszeć 24-letnia Aneta G., którą zatrzymali pruszkowscy policjanci. Za liczne oszustwa grozi jej 8 lat pozbawienia wolności. Swój proceder rozpoczęła prawdopodobnie rok temu, oferując klientom przez Internet środki odchudzające. Korzystając z różnych danych nieistniejących osób i jednorazowych adresów mailowych, nawiązywała kontakt z zainteresowanymi. Podawała im numer konta, na który przesyłali oni pieniądze w kwocie od 50 do prawie 200 złotych. Nigdy jednak nie zamierzała wywiązać się ze zobowiązań. Aby ukryć swój proceder założyła cztery konta bankowe w różnych placówkach.

Pierwsze informacja zaczęły spływać do policjantów  z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą z Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie z Działdowa, Strzelina i Lublina. Wynikało z nich, że mieszkanka miasta Aneta G. jest właścicielką konta, na które pokrzywdzone osoby wpłacają pieniądze.

Prowadzone pod nadzorem prokuratury postępowanie, pozwoliło na zatrzymanie w dniu wczorajszym 24-latki i przedstawienie jej pierwszych zarzutów. W wyniku przeszukania mieszkania zabezpieczono dokumenty bankowe, recepty, puste opakowania po lekach i inne przedmioty, które mogą pomóc w ustaleniu szczegółów procederu. Wstępnie policjanci ustalili, że kobieta mogła oszukać prawie 400 osób.

W celu zabezpieczenia dalszego, prawidłowego toku czynności śledczych, wczoraj został do sądu skierowany wniosek o tymczasowe aresztowanie kobiety.

(KSP / mw)

 

Powrót na górę strony