Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przemycali narkotyki z Holandii do Polski

Data publikacji 22.09.2010

Funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie zatrzymali czterech mężczyzn, którzy przewozili ponad kilogram marihuany. Z ustaleń wynika, że z zabezpieczonego narkotyku można byłoby przygotować ponad dwa tysiące porcji wartych ok. 40 tys. zł. Narkotyki przewożone były z Holandii do Polski. Zatrzymanym grozi od trzech do pięciu lat pozbawienia wolności.

Policjanci z wydziału kryminalnego, zajmujący się przestępczością narkotykową, uzyskali informację o tym, że grupa mężczyzn jadących oplem vectrą może przewozić narkotyki. Przedwczoraj rano przy ul. Południowej samochód został zatrzymany do kontroli. Kierującym był 23-letni mieszkaniec Szczecina, a oprócz niego w samochodzie znajdowało się jeszcze trzech mężczyzn. Funkcjonariusze przeprowadzili kontrolę, podczas której w plecaku należącym do 30-letniego pasażera, znaleźli okrągły pakunek z folii aluminiowej o średnicy ok. 30 cm. Wstępne oględziny oraz badanie testerem wykazały, że znajduje się w nim marihuana. Pasażerów oraz kierowcę zatrzymano i osadzono w policyjnym areszcie.

W czasie przeszukania mieszkania jednego z zatrzymanych mundurowi zastali 24–latka, który tuż po wejściu policjantów wyrzucił przez okno telefon komórkowy, w którym ukryte było 10 gramów marihuany. Mężczyzna również został zatrzymany. W toku kolejnych przeszukań policjanci ujawnili i zabezpieczyli różnego rodzaju środki anaboliczne i telefony komórkowe.

Kolejne ustalenia wykazały, że 23-latek kierujący oplem jest związany ze środowiskiem pseudokibiców. 10 października ubiegłego roku w trakcie trwania meczu siatkówki na hali sportowej przy ul. Wąskiej był w grupie osób, które zaatakowały przyjezdnych kibiców z Gorzowa. Wtedy po zatrzymaniu usłyszał zarzuty zmuszania do określonego zachowania i udziału w nielegalnym zbiegowisku narażającym na utratę zdrowia lub życia.

Wczoraj w Prokuraturze Okręgowej w Szczecinie czterech mężczyzn usłyszało zarzuty przemycania narkotyków z Holandii do Polski. Dzisiaj w sądzie zapadnie decyzja czy podejrzani trafią do aresztu. Natomiast 24-latek zatrzymany w mieszkaniu usłyszał zarzut za posiadanie narkotyków. Prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór, poręczenia majątkowego oraz zakazu opuszczania kraju.

(KWP w Szczecinie / as)
 

Powrót na górę strony