Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Okradał auta, gdy ich właściciele zbierali grzyby

Data publikacji 22.09.2010

Policjanci z komisariatu w Przygodzicach wspólnie z kryminalnymi z komendy w Ostrowie Wlkp. zatrzymali podejrzanego o kradzieże i włamania do aut pozostawianych nieopodal lasów. Mężczyźnie grozi do 10 lat więzienia.

We wrześniu w powiecie ostrowskim policjanci odnotowali kilkanaście przypadków okradania aut zaparkowanych blisko lasów lub na leśnych drogach. Z pojazdów ginęły głównie radioodtwarzacze, głośniki, CB radia, a także torebki z dokumentami, karty bankomatowe, portfele oraz gotówka. Sprawcy szukali funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Przygodzicach oraz ostrowscy kryminalni. Ich działania szybko przyniosły rezultaty. W ubiegły czwartek podczas patrolu policjanci zatrzymali podejrzanego, który wjechał na parking leśny niedaleko Chynowa. Funkcjonariusze wylegitymowali mężczyznę, a następnie dokonali rewizji jego samochodu. W trakcie przeszukania okazało się, że 32-letni mieszkaniec Kalisza ma przy sobie łamak, a w pojeździe skradzione rzeczy z innych aut.

Policjanci ustalili, że od lipca do połowy września na terenie powiatu ostrowskiego zatrzymany okradł aż 15 samochodów. Funkcjonariuszom udało się odzyskać część łupu i zwrócić ich właścicielom. Za swoje przewinienie mężczyzna odpowie przed sądem.

Rozpoczyna się sezon grzybiarski. W okolicach lasów widać coraz więcej zaparkowanych aut. Policja apeluje o zachowanie czujności oraz ostrożności przy grzybobraniu, a także o zwrócenie szczególnej uwagi na pozostawiane samochody.

(KWP w Poznaniu / as)
 

Powrót na górę strony