Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oszukiwali metodą "na wnuczka"

Data publikacji 23.09.2010

Opolscy policjanci przy współpracy z funkcjonariuszami z Krakowa zatrzymali trzy osoby podejrzewane o dokonywanie oszustw metodą "na wnuczka”. Kwota jaką oszuści wyłudzili od pokrzywdzonych to blisko 80 000 złotych. Za oszustwo zatrzymanym grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Sprawa jest rozwojowa.

W ręce kryminalnych z Olesna, z KWP w Opolu i Krakowie wpadła 20-letnia kobieta oraz dwaj mężczyźni (22 i 24 lata). Cała trójka zatrzymana została w Krakowie, a podejrzana jest o szereg oszustw metodą „na wnuczka”.

Jak ustalili policjanci schemat działania sprawców był każdorazowo podobny – przedstawiając się jako wnukowie osób w podeszłym wieku, prosili je o pomoc finansową w naprawie zepsutego samochodu i wyłudzali pieniądze oraz biżuterię. W taki właśnie sposób w Ozimku, w marcu tego roku, wyłudzili od starszej kobiety 16 000 złotych. 13 kwietnia br. w Gorzowie Śląskim ich ofiarą padła 80-latka. Kobieta straciła wtedy 14 000 złotych. Natomiast w miejscowości Pajęczno (województwo łódzkie) oszuści wyłudzili w taki sposób od 84-letniej kobiety 40 000 złotych.

20-letnia kobieta i 22-letni mężczyzna usłyszeli zarzuty oszustwa. Sąd w Oleśnie aresztował tymczasowo kobietę na trzy miesiące, wobec mężczyzny zastosował dwumiesięczny tymczasowy areszt. Trzeci z mężczyzn (24-latek), po przesłuchaniu został zwolniony.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Śledczy nie wykluczają kolejnych zatrzymań, jak również przedstawienia zatrzymanym już osobom zarzutów popełnienia innych oszustw na terenie kraju.

Za oszustwa zatrzymanym grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Opolu / mw)

 

Oszuści wyłudzający pieniądze metodą „na wnuczka” nie są bezkarni. Stołeczni policjanci wspólnie z radiem Zet przypominają, co zrobić, aby nie paść ofiarą oszustów. >>

Uważajmy na oszustów „na wnuczka”!

 

Powrót na górę strony