Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Okradała sklepy w galeriach handlowych – kradziony towar chciała sprzedać…policjantom

Data publikacji 23.09.2010

Wrocławscy policjanci zatrzymali kobietę podejrzaną o kradzieże odzieży i innych towarów z markowych sklepów wrocławskich galerii handlowych. Kryminalni odzyskali ponad 200 sztuk różnego rodzaju towarów. Zatrzymana handlowała skradzionym towarem w swoim mieszkaniu i z początku wzięła funkcjonariuszy za…kolejnych potencjalnych klientów. Na chwilę obecną policjanci udowodnili jej co najmniej 40 tego typu przestępstw.

Policjanci Wydziału Kryminalnego z komisariatu Wrocław-Fabryczna ustalili i zatrzymali osobę podejrzaną o dokonanie licznych kradzieży we wrocławskich galeriach handlowych. Sprawcą okazała się 32-letnia kobieta, mieszkanka jednej z miejscowości w powiecie oławskim. Do zatrzymania doszło w jej miejscu zamieszkania. Funkcjonariusze znaleźli dużą ilość nowych ubrań, butów i torebek. Łącznie zabezpieczono ponad 200 sztuk skradzionych rzeczy oraz gotówkę w kwocie kilku tysięcy złotych. Zatrzymana trafiła do policyjnego aresztu.

Jak ustalili policjanci, kobieta od kilku miesięcy przyjeżdżała do Wrocławia wspólnie ze swoimi dziećmi w wieku 3 i 11 lat. Na ich oczach kradła towar z różnych sklepów, oferujących m.in. markową odzież. „Działała” niemal we wszystkich dużych wrocławskich galeriach handlowych. Skradzione rzeczy sprzedawała później okolicznym mieszkańcom i swoim znajomym. „Klientów” przyjmowała w swoim mieszkaniu lub rozsyłała do nich sms-y ze zdjęciami oferowanej „kolekcji”. Policjanci kryminalni weszli do mieszkania podejrzewanej kobiety w momencie, gdy jedna z klientek właśnie wybierała sobie rzeczy. „Sprzedawczyni”, nie przypuszczając, że funkcjonariusze wpadli na jej trop, wzięła ich za kolejnych potencjalnych klientów, oferując im także wybór rzeczy do kupienia.

Funkcjonariusze na chwilę obecną udowodnili zatrzymanej co najmniej 40 tego typu kradzieży. Za czyny, których się dopuściła, odpowie teraz przed sądem. Za kradzieże grozi jej kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / łn) 

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 4.16 MB)

Powrót na górę strony