Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wyłudzili ponad 115 tysięcy złotych kredytu

Data publikacji 24.09.2010

Sześć osób, w tym pomysłodawczyni i jej wspólniczka, zostało zatrzymanych przez policjantów z Pruszkowa. Wszyscy wpadli po tym, jak na jaw wyszło, że z jednego z banków wyłudzili ponad 115 tys. złotych. Jedna obywatelka Wietnamu poprosiła drugą, aby ta wydawała wskazanym przez siebie osobom zaświadczenia o zatrudnieniu. Jej rzekomi pracownicy, instruowani przez znajomą, składali wnioski kredytowe. Za oszustwo mieli otrzymać część przyznanej przez bank kwoty. Teraz grozi im do 8 lat więzienia.

Obie kobiety to obywatelki Wietnamu. Jedna miała własną firmę, druga od pewnego czasu miała problemy finansowe. Potrzebowała pieniędzy. Jak ustalili policjanci z Pruszkowa, poprosiła więc koleżankę, aby ta wydawała zaświadczenia o zatrudnieniu i zarobkach osobom, które były przez nią polecane.

Oddział banku, do którego w krótkim okresie czasu zgłosiło się kilka osób z zaświadczeniami o zatrudnieniu z jednej firmy, po przeprowadzeniu procedur, zwłaszcza telefonicznym potwierdzeniu zatrudnienia, uruchomił środki finansowe na łączną sumę ponad 115 tysięcy. W krótkim czasie kredyty przestały być spłacane. Wówczas powiadomiono Policję.

Jak się okazało, pomysłodawczyni wyszukiwała osoby, które składały wnioski o przyznanie kredytu. Otrzymywały za to niewielką część pozyskanych pieniędzy, a resztę oddawały kobiecie. Obie kobiety oraz składający wnioski kredytowe, łącznie 6 osób, już usłyszeli zarzuty: poświadczenia nieprawdy i wyłudzenie pieniędzy. Grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.

(KSP / mw)

Powrót na górę strony