Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani z narkotykami

Data publikacji 24.09.2010

Policjanci Wydziału Kryminalnego KMP w Siedlcach podczas kontroli samochodu na drodze krajowej nr 2, w okolicach miejscowości Bojmie (pow. siedlecki), zabezpieczyli ponad kilogram marihuany oraz blisko tysiąc tabletek ecstasy. Środki odurzające najprawdopodobniej miały trafić na siedlecki rynek narkotykowy. W związku z tą sprawą w policyjnym areszcie zatrzymano 4 osoby, którym może grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Podczas działań policjanci Wydziału Kryminalnego KMP w Siedlcach sprawdzili zatrzymany do kontroli samochód, którym podróżowało młode małżeństwo z Siedlec. W czasie kontroli pojazdu funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli dwa foliowe worki, w których znajdował się zielony susz roślinny oraz 934 tabletki. Po wstępnym sprawdzeniu przy pomocy testerów narkotykowych okazało się, że są to narkotyki, tj. marihuana, której w zawiniątkach było łącznie ponad kilogram oraz tabletki ecstasy.

Podczas przeszukania miejsca zamieszkania zatrzymanego małżeństwa ujawniono w ich domu dodatkowo 170 gramów amfetaminy.

Mężczyzna (26 lat) oraz jego 24-letnia małżonka zostali w związku z tą sprawą zatrzymani w policyjnym areszcie. Podczas dalszych czynności w związku z tą sprawą zatrzymano jeszcze dwóch młodych mężczyzn w wieku 25 i 18 lat. Wszyscy zatrzymani są mieszkańcami Siedlec. Może im grozić nawet 10-letni pobyt w więzieniu.

Pracujący przy tej sprawie funkcjonariusze wyjaśniają okoliczności przestępczej działalności zatrzymanych. Sprawa ma charakter rozwojowy.

(KWP w Radomiu / łn)

 

Powrót na górę strony