Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nieletni spalili 100 ton słomy

Data publikacji 24.09.2010

Sąd dla nieletnich zdecyduje o dalszym losie czterech chłopców zatrzymanych przez głogowskich policjantów w związku z podejrzeniem o spowodowanie pożaru, w wyniku którego spaliło się 100 ton słomy. Chłopcy w wieku 9 – 14 lat, paląc przy stogu papierosy, bawili się jednocześnie zapałkami, zapalając m.in. sznurki, którymi związane były bale słomy.

Policjanci Wydziału Kryminalnego z głogowskiej Komendy Powiatowej zatrzymali czterech chłopców w wieku 14,11 i 9 lat, podejrzanych o podpalenie stogu słomy, składowanej na polu w miejscowości Słone. Całkowitemu spaleniu uległo 100 ton słomy.

O pożarze policjanci zostali powiadomieni w godzinach popołudniowych przez dyspozytora Straży Pożarnej. Jeszcze podczas akcji gaszenia ognia, kryminalni zatrzymali 14 i 9 – latka, mieszkańców gminy Żukowice, podejrzewanych o podpalenie. Chłopcy przyglądali się prowadzonej przez strażaków akcji. Jak ustalili funkcjonariusze, po tym jak ogień bardzo szybko rozprzestrzenił się, chłopcy uciekli z miejsca pożaru. Po chwili jednak gdy strażacy zaczęli gasić ogień, wrócili i dołączyli do grupy obserwującej akcję. Policjanci szybko ustalili także dwóch pozostałych nieletnich. Okazali się nimi 11 i 9 – latek, mieszkańcy tej samej gminy.

Wyjaśniając okoliczności zdarzenia, funkcjonariusze ustalili, że cała grupa paliła wcześniej przy stogu papierosy. Chłopcy bawili się jednocześnie zapałkami, zapalając m.in. sznurki, którymi związane były bale słomy. Jak stwierdził jeden z nieletnich – „sznurki fajnie strzelały”. W pewnym momencie jednak ogień wymknął się im spod kontroli. Kiedy zorientowali się, że wywołali pożar, uciekli z pola.

Straty spowodowane przez zabawę chłopców z ogniem oszacowano na kwotę 15 tys. złotych. Teraz o ich dalszym losie zdecyduje sąd dla nieletnich.

(KWP we Wrocławiu / mw)
 

Powrót na górę strony