Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany za łapówki

Data publikacji 28.02.2007

Policjanci wydziału do walki z korupcją poznańskiej komendy wojewódzkiej zatrzymali wczoraj urzędnika samorządowego gminy Czerwonak, podejrzanego o przyjęcie 80 tysięcy złotych łapówki. Jak wynika z ustaleń policjantów, mężczyzna przyjmował pieniądze w zamian za faworyzowanie jednej z firm w przetargach publicznych. Grozi mu kara do 10 lat więzienia.

Przyjęcie korzyści majątkowej miało związek z budową na terenie gminy sali sportowej oraz z modernizacją szkoły podstawowej. Podejrzany, w latach 2001-2002, od właściciela firmy budowlanej miał przyjmować jednorazowo od 6 do 15 tysięcy złotych, w zamian za ustawienie przetargu na wykonanie prac. Takich "transakcji" odbyło się kilkanaście. Łączna suma łapówek, według ustaleń, zamknęła się kwotą 80 tysięcy złotych.
 
Zatrzymanie 58-letniego urzędnika to kolejny wątek śledztwa, w którym wcześniej postawiono zarzut przyjęcia korzyści majątkowej między innymi jednemu z zastępców dyrektora poznańskiego ZUS-u.
 
Podejrzanemu urzędnikowi, na poczet przyszłych kar i grzywien, zajęto mienie ruchome. Śledztwo prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Apelacyjnej w Poznaniu.
Powrót na górę strony