Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oszukiwali na aukcjach

Data publikacji 28.02.2007

Świętokrzyscy policjanci zatrzymali dwóch braci w wieku 18 i 28 lat mieszkańców gminy Kazimierza – Wielka podejrzanych o zawarcie ponad 1200 nielegalnych transakcji poprzez internetowy portal aukcyjny. W ich mieszkaniu policjanci odnaleźli odzież z podrobionymi znakami towarowymi, narkotyki i kostkę najprawdopodobniej trotylu.

Policjanci z Kielc wraz z kolegami z Kazimierzy–Wielkiej zatrzymali dwóch braci w ich mieszkaniu. Z ustaleń policjantów wynika, że od roku zawarli oni ponad 1200 transakcji n jednej z  aukcji internetowych. Policjanci w jednym z pokoi domu znaleźli kilkanaście sztuk odzieży z podrobionymi znakami towarowymi znanych firm światowych tej branży, kilkanaście sztuk amunicji różnego kalibru, narkotyki. Ponadto policjanci zabezpieczyli materiał wybuchowy (najprawdopodobniej trotyl) i kilka dowodów tożsamości na różne nazwiska. Z ustaleń policji wynika, że dokumenty te były wykorzystywane do innych przestępstw. Zabezpieczono również dwa komputery i nośniki danych z nielegalnym oprogramowaniem.
 
Dzisiaj zatrzymani mężczyźni będą doprowadzani do prokuratury. Grozi im nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Policja nie wyklucza dalszych zatrzymań w tej sprawie.
Powrót na górę strony