Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany mężczyzna chciał wysadzić kamienicę

Data publikacji 28.02.2007

Dzięki skutecznej akcji policjantów nie doszło do ogromnej tragedii. Funkcjonariusze obezwładnili mężczyznę, który siedząc z butlą gazową na progu mieszkania w jednej z pułtuskich kamienic usiłował spowodować jej wybuch. Zanim jednak został zatrzymany, mężczyzna zdążył podpalić mieszkanie i poparzyć policjantów. Teraz grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło wczoraj w jednej z pułtuskich kamienic. 53-letni, pijany mężczyzna siedząc na progu swojego mieszkania z 11 kilową butlą gazową groził, że wysadzi kamienicę. Zagrożenie potęgował fakt, że do jego mieszkania prowadziły drewniane schody, obudowane drewnianym tunelem.
 
Przybyli na miejsce policjanci podjęli negocjacje, lecz desperat za każdym razem, gdy tylko zauważył kogoś na parterze, odkręcał kurek butli i podstawiał zapalniczkę, powodując małe wybuchu gazu. W międzyczasie policjanci i strażacy ewakuowali mieszkańców tej kamienicy i sąsiednich budynków. Kolejne próby pijanego piromana z coraz większymi porcjami gazu doprowadziły wreszcie do zapalenie się wnętrza mieszkania - na szczęście ewakuowano już wszystkich mieszkańców budynku - a on sam ogłosił, że ma dość już tych negocjacji. Na górę ruszyli czterej policjanci i tuż przed momentem obezwładnienia mężczyzna ponownie odkręcił zawór podpalając gaz, co spowodowało kolejny wybuch, który osmalił i lekko poparzył nieosłonięte części ciała interweniujących policjantów. Powstał pożar, desperata zepchnięto ze schodów, a dwaj odcięci przez ogień policjanci wydostali się z mieszkania przez podstawioną pod okno drabinę.
 
Powstałe obrażenia nie zagrażają zdrowiu i życiu funkcjonariuszy, natomiast sprawca zdarzenia został zatrzymany i przewieziony do szpitala, gdzie pozostanie na obserwacji jeszcze kilka dni, z podejrzeniem poparzenia płuc. Jak wynika z ustaleń, powodem desperacji mężczyzny były niepowodzenia osobiste. 53-latkowi grozi od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Pułtuski komendant wystąpił do komendanta wojewódzkiego Policji, mł. insp. Igora Parfieniuka, o wyróżnienie policjantów nagrodą.
Powrót na górę strony