Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odurzona matka za kierownicą

Data publikacji 28.02.2007

Wrocławscy policjanci zatrzymali 24-letnią kobietę, podejrzaną o kierowanie pojazdem, będąc pod wpływem środków odurzających. Kobieta przewoziła samochodem swoją 6-miesięczną córeczkę.

Wczoraj po 23:00 oficer dyżurny komendy miejskiej Policji we Wrocławiu został poinformowany przez jedną z wrocławianek, że jej córka po odebraniu od opiekunki swojego 6- miesięcznego nie wróciła do domu. Z relacji zgłaszającej wynikało, że matka wraz z małym dzieckiem może być u znajomego, gdzie prawdopodobnie zażywają narkotyki.
 
Policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania dziecka i jego matki. Po kilkudziesięciu minutach policyjni wywiadowcy, zauważył na jednej z ulic poszukiwany samochód marki VW Golf. Zatrzymali go do kontroli. Samochodem jechała poszukiwana kobieta ze swym 6-miesięcznym dzieckiem. Zachowanie kobiety i jej wygląd wskazywał na to, że może być ona pod wpływem środka odurzającego. W rozmowie, kobieta potwierdziła, że zażyła wcześniej polską heroinę.
 
Kobieta została zatrzymana. Dziecko przekazano ojcu. Od matki pobrano krew w celu przeprowadzenia badań na zawartość narkotyków.
 
Za kierowanie pojazdem pod wpływem środka odurzającego grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, a za narażenie innej osoby na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub uszczerbku na zdrowiu przez osobę, zobowiązaną do opieki nad nią, nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
Powrót na górę strony