Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

17- i 19-latek odpowiedzą za śmierć mężczyzny

Data publikacji 29.09.2010

Policjanci Wydziału Kryminalnego ze Świnoujścia zatrzymali dwóch nastolatków podejrzewanych o śmiertelne pobicie 60-letniego mężczyzny. Wstępnie określono, że obaj zatrzymani odpowiedzą za spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, którego następstwem jest śmierć człowieka. Ostateczną kwalifikację czynu jednak zweryfikuje prowadzone śledztwo – nie wykluczone jest postawienie zarzutu za zabójstwo.

Ciało 60-latka znaleziono wczoraj około 04:00 przy ul. Grodzkiej w Świnoujściu. Mężczyzna, o nieznanej początkowo tożsamości, posiadał liczne obrażenia głowy, w związku z czym nie wykluczono, że jego śmierć mogła być wynikiem działania osób trzecich.

Pracujący nad sprawą policjanci dotarli m.in. do pracowników korporacji taksówkarskich, rozpytali mieszkańców pobliskich ulic oraz zabezpieczyli zapisy z kamer. Analiza zebranego materiału dowodowego pozwoliła na dotarcie do dwóch osób mogących mieć związek ze śmiercią 60-latka.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń, we wtorek 28 września br. około 03:00 dwaj młodzi ludzie – 17 i 19-latek, postanowili okraść przypadkowo napotkanego przy ulicy Grunwaldzkiej60-latka. Nastolatkowie zaczepili mężczyznę pod pretekstem poczęstowania ich papierosami a następnie szli za nim aż do ulicy Grodzkiej. W pewnym momencie 19-latek chwycił mężczyznę od tyłu za szyję, wywrócił go, po czym zaczął uderzać i kopać po głowie i ciele. Kiedy 60-latek nie dawał już oznak życia, sprawca przeszukał jego kieszenie, w których znalazł 47 złotych.

Kryminalni ze Świnoujścia zatrzymali 17 i 19-latka wczoraj około godziny 19:00. Obaj trafili do policyjnego aresztu. Prokurator przyjął wstępną kwalifikację czynu jako spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, którego następstwem jest śmierć człowieka. Dalsze czynności prowadzonego śledztwa zweryfikują ostatecznie kwalifikację czynu. Nie wykluczone jest postawienie zarzutu za zabójstwo.

(KWP w Szczecinie / mw)

Powrót na górę strony