Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Potrącił pieszego i uciekł z miejsca wypadku – został zatrzymany

Data publikacji 29.09.2010

Policjanci z Władysławowa ustalili i zatrzymali 20-latka, który w miejscowości Beznazwa potrącił pieszego i odjechał z miejsca zdarzenia. Za spowodowanie wypadku i nieudzielenie poszkodowanemu pomocy grozi kara do 12 lat więzienia.

Około 20.20 oficer dyżurny Komendy w Turku otrzymał zgłoszenie o potrąceniu pieszego w miejscowości Beznazwa. Kilka minut później informację potwierdzili policjanci z Konina. Kierowca odjechał, nie udzielając ofierze pomocy.

Funkcjonariusze, mimo że mieli mało danych na temat auta uczestniczącego w wypadku, nie zamierzali się poddać. Przeszukali dokładnie miejsce zdarzenia i znaleźli lusterko od pojazdu, który spowodował wypadek. Dzięki temu udało się ustalić markę samochodu, z którego ono pochodzi. Natychmiast sprawdzono wszystkie auta tej marki, które zostały zarejestrowane na terenie gm. Władysławów. W trakcie sprawdzania samochodów policjanci ustalili, że w pobliskiej miejscowości znajdującej się na terenie powiatu konińskiego, młody mężczyzna posiada pojazd poszukiwanej marki.

Mundurowi pojechali do domu chłopaka, aby zweryfikować tę informację. Po wejściu na wskazaną posesję, w garażu, znaleźli samochód, który miał urwane lusterko i ślady wgnieceń. Ponadto pojazd był mokry, na oponach miał ślady błota i ciepły silnik. Na miejscu ustalili, że autem jeździł w godzinach popołudniowych jego 20-letni właściciel. Nie potrafił on wytłumaczyć, w jakich okolicznościach doszło do uszkodzenia pojazdu i urwania lusterka. 20-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie.

Dzisiaj mężczyzna usłyszy zarzut spowodowania wypadku drogowego oraz nieudzielenia pomocy pokrzywdzonemu, za co grozi kara do 12 lat więzienia. Kierowca może również stracić uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi.

(KWP w Poznaniu / mw)

Powrót na górę strony