Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ukrył na dachu 2,5 kilograma marihuany

Data publikacji 29.09.2010

Policjanci z PP w Ruścu zatrzymali 16-letniego gimnazjalistę, który przyniósł do szkoły narkotyki. Po przeszukaniu chłopaka, funkcjonariusze postanowili sprawdzić także jego mieszkanie. Okazało się, że na dachu budynku, w którym mieszkał nieletni, znajduje się biała reklamówka wypełniona ponad 2,5 kg marihuany o szacowanej wartości ok. 75 tys. zł. Za posiadanie narkotyków nieletni sprawca odpowie przed sądem rodzinnym.

Rusieccy policjanci pozyskali informację, że 16-letni gimnazjalista z gminy Rusiec, przyniósł do szkoły narkotyki. Podczas przerwy pomiędzy lekcjami mundurowi przeszukali odzież i plecak chłopaka, znajdując w kieszeni spodni trzy dilerki wypełnione marihuaną. Dociekliwi stróże prawa postanowili sprawdzić także, czy uczeń nie ma większej ilości narkotyków w domu. Mimo obecności w mieszkaniu dwóch dorosłych braci 16-latka, nikt nie chciał wpuścić funkcjonariuszy. Dopiero dzięki interwencji matki chłopca, policjanci mogli wejść do środka.

Przeszukanie mogłoby zapewne zakończyć się wynikiem negatywnym, gdyby nie skrupulatność jednego z policjantów, który postanowił sprawdzić także dach budynku. Tam, tuż obok włazu, leżała biała reklamówka wypełniona suszem konopi indyjskiej. Po zważeniu okazało się, że w ręce rusieckich funkcjonariuszy wpadło ponad 2,5 kilograma marihuany o wartości czarnorynkowej szacowanej na około 75 tys. złotych.

Za posiadanie narkotyków nieletni sprawca odpowie przed sądem rodzinnym. Trwa ustalanie pochodzenia zabezpieczonych przez funkcjonariuszy narkotyków.

(KWP w Łodzi / as)
 

Powrót na górę strony