Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli 8,4 kg marihuany

Data publikacji 29.09.2010

Puławscy kryminalni zatrzymali 37-letniego mieszkańca gminy Końskowola. Na terenie jego gospodarstwa policjanci ujawnili blisko 8,5 kg marihuany. Funkcjonariusze udowodnili, że mężczyzna sprzedawał konopie innym osobom. Wartość zabezpieczonych środków odurzających szacowana jest na kwotę około 130 tys. złotych. Za sprzedaż narkotyków w znacznych ilościach grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj kryminalni z Puław weszli na posesję 37-letniego mieszkańca gminy Końskowola, ponieważ otrzymali informację, że może on posiadać narkotyki. W przyczepie kempingowej stojącej na jego posesji kryminalni znaleźli dwa woreczki foliowe z 6 gramami marihuany, wagę elektroniczną oraz 100 sztuk foliowych woreczków służących do pakowania narkotyków.

Następnie w komórce ujawnili suszące się gałązki konopi indyjskich. Policjanci w różnych częściach gospodarstwa ujawnili również rosnące krzaki marihuany. Ich wysokość sięgała do 2,5 metra. Na posesji zabezpieczyli również łodygi bez liści i kwiatów konopi. Waga zabezpieczonego suszu wyniosła 2 kg, natomiast liści i kwiatostanu aż 6,84 kg. Łącznie zabezpieczono 8,4 kg marihuany. Oprócz tego funkcjonariusze udowodnili, że 37-latek sprzedawał kilku osobom marihuanę. Biorąc pod uwagę cenę narkotyku, mężczyzna po jej wysuszeniu mógł zarobić około 130 tys. złotych.

Mężczyzna został wczoraj zatrzymany. Najprawdopodobniej jeszcze dzisiaj usłyszy zarzuty. Sprawa jest rozwojowa, planowane są dalsze zatrzymania. Policjanci ustalają tożsamość osób kupujących od niego narkotyki. Zatrzymany nie był wcześniej karany. Za sprzedaż środków odurzających w znacznych ilościach grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Lublinie / as)
 

Powrót na górę strony