Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwani wpadli w Warszawie

Data publikacji 29.09.2010

Trzech mężczyzn najprawdopodobniej mających związek z przestępstwami przeciwko mieniu zatrzymali wczoraj policjanci wydziału kryminalnego i realizacyjnego KSP wspólnie z warszawskim CBŚ. Wraz z 35-letnim Jarosławem J., 29-letnim Jarosławem K. oraz 33-letnim Przemysławem B. wpadła 34-letnia Monika A. Policjanci w trakcie przeszukania mieszkań należących do zatrzymanych znaleźli wyroby jubilerskie, które mogą pochodzić z przestępstwa, a także środki odurzające.

Informacja o przebywających na terenie Warszawy poszukiwanych mężczyznach dotarła do stołecznych policjantów wczoraj po południu. Funkcjonariusze niezwłocznie przeprowadzili działania, dzięki którym zatrzymani zostali trzej mężczyźni i jedna kobieta.

Pierwszy w ręce kryminalnych wpadł 33-letni Przemysław B. Mężczyzn był poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania oraz listem gończym w celu doprowadzenia do aresztu śledczego. W trakcie pościgu mężczyzna nie reagował na polecenia policjantów. Funkcjonariusze byli zmuszeni do użycia broni. Niegroźnie ranny 33-latek został przewieziony do szpitala. Jak się okazało, miał przy sobie podrobiony dokument tożsamości.

Kolejny z zatrzymanych to 35-letni Jarosław J. poszukiwany listem gończym przez policję w Tomaszowie Mazowieckim. Mężczyzna w momencie zatrzymania podał policjantom fałszywe dane osobowe. Podczas przeszukania mieszkania, wynajmowanego przez Jarosława J. mundurowi znaleźli fałszywy dowód osobisty. Zabezpieczono także wyroby jubilerskie oraz zegarki, najprawdopodobniej pochodzące z kradzieży.

W trakcie przeszukania mieszkania 35-latka do lokalu przyszedł kolejny z zatrzymanych 29-letni Jarosław K. I on w trakcie legitymowania podał policjantom fałszywe dane oraz posłużył się podrobionym dowodem tożsamości. W rezultacie okazało się, że jest poszukiwany listem gończym w celu doprowadzenia do aresztu przez policjantów z Płońska. Kryminalni zabezpieczyli ponad 15 telefonów komórkowych, należących do Jarosława K. i mogących mieć związek z jego przestępczą działalnością oraz samochód, którym się poruszał.

Ponadto policjanci przeszukali posesję w Załubicach Starych, gdzie jak się okazało, ukrywał się zatrzymany wcześniej Jarosław J. Podczas przeszukania działki i budynku policjanci znaleźli wyroby jubilerskie oraz susz roślinny. Zabezpieczono również 25 kart SIM oraz pieniądze w kwocie 6 tys. złotych.

Wraz z poszukiwanymi została zatrzymana również 34-letnia Monika A., podejrzewana o posiadanie środków odurzających oraz ukrywanie osoby poszukiwanej.

O dalszym losie zatrzymanych zadecyduje prokurator.

(KSP / łn)

 

Powrót na górę strony