Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Porzucili noworodka

Data publikacji 30.09.2010

Policjanci z Sulechowa zatrzymali wczoraj 32-letnią kobietę i jej konkubenta, którzy swoje nowo narodzone dziecko porzucili na klatce schodowej jednego z bloków mieszkalnych w Babimoście. Zatrzymani najprawdopodobniej usłyszą zarzuty porzucenia i narażenia na utratę życia lub zdrowia. Według kodeksu karnego za te przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.

Wczoraj ok. godz. 13.00 dyżurny KP Sulechów otrzymał zgłoszenie telefoniczne od mieszkańca Babimostu, który na klatce schodowej jednego z bloków mieszkalnych, znalazł torbę, w której leżał zawinięty w ręcznik noworodek.

W wyniku podjętych działań policjanci zatrzymali 32-letnią matkę nowo narodzonej dziewczynki, a także jej konkubenta. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 30-letni konkubent porzucił dziecko na klatce schodowej. Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia.

Zatrzymana kobieta i jej konkubent przebywają w policyjnej izbie zatrzymań. Usłyszą prawdopodobnie zarzuty porzucenia i narażenia na utratę życia lub zdrowia. Według kodeksu karnego za te przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / as)
 

Powrót na górę strony