Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczono ponad 2300 porcji marihuany

Data publikacji 30.09.2010

Wrocławscy policjanci zatrzymali cztery osoby podejrzewane o przestępstwa narkotykowe. Funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 2300 porcji marihuany. Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają okoliczności tej sprawy, w tym źródło pochodzenia narkotyków, a także co zatrzymani zamierzali z nimi zrobić. Za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

29 września 2010 roku około godz. 0.30 na jednej z ulic na Krzykach funkcjonariusze Wydziału Wywiadowczego i Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu zauważyli poruszający się „slalomem” samochód. Policjanci zatrzymali pojazd do kontroli. W środku przebywało dwóch mężczyzn i kobieta. Od 21-letniego kierowcy wyczuwalna była woń marihuany, którą jak się okazało wypalił przed niespełna trzema godzinami. W trakcie przeszukania znaleziono przy nim również skręconą bibułkę z filtrem wypełnionym suszem roślinnym. Przy drugim z mężczyzn funkcjonariusze ujawnili jeszcze dwie takie skręcone bibułki. W wyniku dalszej kontroli mundurowi znaleźli w aucie w sumie ponad 1800 porcji marihuany. Wszystkie osoby zostały zatrzymane w policyjnym areszcie.

Tego samego dnia w jednym z mieszkań na terenie miasta funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji Wrocław Krzyki wspólnie z policjantami z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową Wrocławskiej KMP we Wrocławiu zatrzymali 23-letniego mężczyznę, u którego zabezpieczono blisko pół tysiąca porcji marihuany oraz wagę i młynek. Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają okoliczności tej sprawy, w tym źródło pochodzenia narkotyków, a także co zatrzymani zamierzali z nimi zrobić.

Za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / as)
 

Powrót na górę strony