Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejni stadionowi chuligani ukarani

Data publikacji 30.09.2010

Już 32 stadionowych chuliganów ukarali białogardzcy policjanci, którzy zakłócili przebieg sierpniowych derbów pomiędzy drużynami z Karlina i Białogardu. Ich identyfikacja była możliwa na podstawie analizy zapisu policyjnych kamer.Do wszystkich „zadymiarzy' dotarli już policjanci. Mandatami karnymi w wysokości od 200 do 500 złotych ukarano 26 stadionowych chuliganów.

Do derbowego meczu doszło w sierpniu br. w Karlinie, gdzie miejscowy Sokół Karlino podejmował drużynę Iskry Białogard. Mecz z uwagi na rangę derbów powiatu białogardzkiego cieszył się dużym zainteresowaniem kibiców. Jednak jak się okazało nie wszyscy chcieli oglądać sportowe widowisko. W 72 minucie meczu grupa pseudokibiców wbiegła na boisko. Szybka reakcja policjantów nie dopuściła do konfrontacji pomiędzy kibicami i przywróciła porządek na stadionie. Po zakończeniu meczu specjalna grupa funkcjonariuszów przystąpiła do analizy zapisu z kamer.

Efektem pracy mundurowych jest zidentyfikowanie 32 stadionowych chuliganów, którzy zakłócili przebieg derbowego meczu. Do wszystkich „zadymiarzy' dotarli już policjanci. Mandatami karnymi w wysokości od 200 do 500 złotych ukarano 26 stadionowych chuliganów. Sprawy zidentyfikowanych 6 osób zostały skierowane do sądu rodzinnego i nieletnich.

Specjalna grupa mundurowych nadal analizuje zapisy kamer. W celu identyfikacji kolejnych stadionowych chuliganów współpracują z policjantami z innych jednostek.

(KWP w Szczecinie / as)
 

Powrót na górę strony