Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Warsztaty służb patrolowo-interwencyjnych

Data publikacji 01.10.2010

Jak skutecznie obezwładnić przestępcę, jak uchronić się przed atakiem uzbrojonego napastnika - te i wiele innych elementów technik interwencji ćwiczyli i doskonalili policjanci i strażnicy miejscy na specjalnych warsztatach.

W ciągu ostatnich dwóch dni podlascy policjanci i białostoccy strażnicy miejscy, na co dzień realizujący zadania patrolowo-interwencyjne, doskonalili swoje umiejętności podczas XV edycji regionalnych warsztatów dla służb mundurowych. Wczoraj uroczyście otworzył je Zastępca Podlaskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji podinspektor Adam Petelski.

W trakcie szkolenia funkcjonariusze pod okiem instruktorów z Centrum Szkolenia Policji w Legionowie ćwiczyli przede wszystkim taktykę i technikę przeprowadzania interwencji oraz elementy samoobrony. Mundurowi trenowali również obezwładnianie atakującego napastnika za pomocą pałki teleskopowej. Dzięki tym warsztatom, wyszkoleni przez specjalistów funkcjonariusze, będą mogli jeszcze szybciej i skuteczniej obezwładnić i zatrzymać przestępcę.

(KWP w Białymstoku)

Powrót na górę strony