Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

2 pobicia, 6 zatrzymanych

Data publikacji 02.10.2010

Sześciu mężczyzn podejrzewanych o dwa pobicia, zatrzymali policjanci z Rembertowa. Wszystko rozegrało się na przestrzeni kilkunastu godzin. Szybka reakcja policjantów pozwoliła na wytypowanie i namierzenie Łukasza F., Emiliana F., Roberta F. oraz Karola K., Marka D. i Pawła K. Mężczyznom przedstawiono już zarzuty.

Do pierwszego pobicia doszło w południe. Z relacji świadków wynikało, że sześcioro sprawców napadło na dwie osoby w okolicy przystanku autobusowego. Niestety, zarówno po sprawcach, jak i po pokrzywdzonych bardzo szybko zniknął wszelki ślad. Tego samego dnia późnym wieczorem przejeżdżający przez Rembertów funkcjonariusze z Wesołej zwrócili uwagę na mężczyzn, którzy opatrywali leżącego na ławce pod wiatą przystankową człowieka.

Wtedy też wszystko zaczęło się wyjaśniać. Policjanci z Rembertowa zwrócili uwagę na podobieństwa obydwu zdarzeń. Co się okazało? W południe sześciu mężczyzn napadło na dwóch innych, a wieczorem zrobili to samo - w tym samym składzie, tylko poszkodowane zostały cztery osoby. Trzy z nich trafiły do szpitala z różnego rodzaju obrażeniami.

Wiedza operacyjna oraz dobre rozpoznanie, pozwoliły policjantom bardzo szybko ustalić, kim byli prawdopodobni napastnicy. Kilka godzin sześciu mężczyzn znalazło się w komisariacie przy ulicy Plutonowych. Policjanci zatrzymali wszystkich w ich domach. 23-letni Łukasz F. , 22-letni Emilian F., 18-letni Robert F. oraz 21-letni Karol K., 46-letni Marek D. i 30-letni Paweł K. usłyszeli po dwa zarzuty pobicia.

(KSP / kj)

Powrót na górę strony