Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany za napady na placówki bankowe

Data publikacji 04.10.2010

Wrocławscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o napady lub usiłowania napadów na placówki bankowe. Ustalono, że podejrzany brał udział łącznie w co najmniej 14 tego typu przestępstwach, do których doszło we Wrocławiu, ale także innych miastach na terenie kraju. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu. Za napad rabunkowy z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o usiłowanie napadu rabunkowego na jedną z wrocławskich placówek bankowych. Zatrzymany to 29-letni mieszkaniec jednej z miejscowości w powiecie olkuskim (woj. małopolskie). Podejrzany trafił do policyjnego aresztu w Komendzie Miejskiej Policji we Wrocławiu. Wcześniej był już notowany za przestępstwa przeciwko mieniu, w tym napad rabunkowy.

Do zdarzenia doszło pod koniec września. Nieznany jeszcze wówczas sprawca wszedł do jednej z placówek bankowych na terenie wrocławskiej dzielnicy Fabryczna i – grożąc przedmiotem przypominającym broń – zażądał wydania pieniędzy. Pieniędzy jednak nie otrzymał. Sprawca zbiegł z placówki i odjechał samochodem.

Na podstawie ustaleń operacyjnych, uzyskanych w toku prowadzonych czynności oraz informacji od społeczeństwa, policjanci z komendy miejskiej i komendy wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, analizując szczegółowo zgromadzony materiał, wytypowali osobę podejrzewaną o to przestępstwo.

Do zatrzymania doszło na terenie Poznania, w jednym z tamtejszych hosteli. Mężczyzna był kompletnie zaskoczony. Policjanci zabezpieczyli także samochód, którym się poruszał, oraz atrapę broni. Jak ustalono, mężczyzna, poruszając się samochodem, zmieniał w nim tablice rejestracyjne. Podejrzany został przewieziony do Wrocławia.

Wyjaśniając szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy, wrocławscy policjanci ustalili, że mężczyzna brał udział łącznie w co najmniej 14 tego typu napadach we Wrocławiu oraz innych miastach na terenie kraju, m.in. w Warszawie, Krakowie czy Kaliszu. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu. Obecnie wyjaśniane są wszystkie okoliczności jego przestępczego procederu.

Przypomnijmy, że za napad rabunkowy z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mg)
 

Powrót na górę strony