Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymano sprawców włamania do sklepu z dopalaczami

Data publikacji 04.10.2010

Policjanci z Kalisza zatrzymali podejrzanych o włamanie do sklepu z dopalaczami. 21-letni kaliszanin i jego 16-letnia koleżanka ukradli artykuły kolekcjonerskie warte ponad 32 tys. złotych.

Do ogólnopolskich działań przeciwko sprzedaży tzw. środków kolekcjonerskich włączyli się również kaliscy policjanci. Funkcjonariusze obserwowali okolice zamkniętych przez inspektorów sanitarnych placówek. Podczas jednego z patroli stwierdzili, że doszło do włamania do jednego ze sklepów z dopalaczami. Informację weryfikowali po otrzymanym przez dyżurnego komendy miejskej zgłoszeniu o uszkodzeniu drzwi w lokalu.

Z policyjnych ustaleń wynika, że sprawcy dostali się do środka w nocy z 2 na 3 października, wyłamując drzwi wejściowe. Złodzieje zrabowali towar o łącznej wartości 32 400 zł. Kryminalni szybko ustalili i dzisiaj zatrzymali dwójkę podejrzanych, 21-letniego mieszkańca Kalisza oraz 16-letnią dziewczynę. Przeszukali ich domy, nie odzyskali jednak skradzionych artykułów.

Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają wszystkie okoliczności zdarzenia i ustalają, co sprawcy zrobili ze skradzionymi dopalaczami.

(KWP w Poznaniu / mg)

Powrót na górę strony