Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadł mężczyzna, który groził zarażeniem HIV

Data publikacji 06.10.2010

Co najmniej pięć rozbojów ma na swoim koncie zatrzymany przez kryminalnych z Targówka 28-letni Krzysztof K. Mężczyzna za każdym razem działał w ten sam sposób: groził za pomocą strzykawki zarażeniem wirusem HIV i żądał pieniędzy lub telefonów komórkowych. Północnopraski sąd zadecydował już o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na 3 miesiące.

Policjanci z Targówka od 22 września otrzymywali zgłoszenia, że nieznany mężczyzna, posługując się strzykawką, grozi zarażeniem wirusem HIV i żąda od sowich ofiar pieniędzy lub telefonów. Kryminalni zaczęli intensywnie pracować nad sprawcą tych rozbojów. Pomogła tutaj spostrzegawczość ofiar, które pamiętały, jak wygląda mężczyzna. Policjanci podczas patrolu zauważyli na skrzyżowaniu ulic Rembielińskiej i Bartniczej mężczyznę odpowiadającego wcześniej sporządzonemu rysopisowi. W tym czasie usłyszeli komunikat o napadzie na ul. Wysockiego, gdzie sprawca ukradł 100 zł, po tym jak zagroził swojej ofierze strzykawką.

Natychmiast przystąpili do zatrzymania mężczyzny. Przy 28-letnim Krzysztofie K. znaleźli dwie strzykawki i igły. Nie mieli już wątpliwości, że trafili na sprawcę kilku ostatnich rozbojów. Mężczyzna trafił do komisariatu na Targówku. Dochodzeniowcy zebrali materiał, który potwierdził 5 napadów z użyciem strzykawki, do których doszło na ulicach: Pożarowej, Krasnobrodzkiej, Julianowskiej, Wysockiego i na Pętli Żerań.

Mężczyźnie przedstawiono już 5 zarzutów. Niewykluczone, że będzie ich więcej. Za rozboje, których się dopuścił grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności. Najbliższe trzy miesiące Krzysztof K. spędzi w areszcie tymczasowym.

(KSP / mg)

Powrót na górę strony