Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawca rozboju zatrzymany

Data publikacji 06.10.2010

Policjanci z Opola zatrzymali Kamila S., podejrzanego o rozbój na 16-latku. Mężczyzna podejrzany jest również o kradzieże, do których doszło w mieszkaniach poznanych przez niego w sieci internautów. 22-latkowi grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Opolu ustalili, że Kamil S. 30 września tego roku, na ul. Witosa w Opolu, zaatakował 16-latka, który – spacerując – wysyłał sms-y ze swojego telefonu komórkowego. Przystawiając nóż do szyi chłopaka, 22-latek zagroził mu pozbawieniem życia i zażądał wydania telefonu komórkowego. Bezbronny 16-latek oddał swój telefon napastnikowi, który uciekł w kierunku centrum miasta.

Policjanci natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia o rozboju przystąpili do działania. Na podstawie zebranych w tej sprawie informacji, już 1 października kryminalni zatrzymali na ul. Prószkowskiej w Opolu mężczyznę, który miał przy sobie skradziony 16-latkowi telefon. Policjanci ustalili, że 22-letni mieszkaniec Opola odkupił skradziony telefon od sprawcy rozboju.

Podejrzewany o rozbój Kamil S. zatrzymany został 4 października po południu w autobusie komunikacji miejskiej. Kryminalni ustalili, że Kamil S. odpowiedzialny jest również za kradzieże sprzętu audio-video, telefonów komórkowych, nawigacji samochodowych i innych drobnych przedmiotów, których miał dokonać w mieszkaniach trzech poznanych przez internet mężczyzn. 22-latek wyszukiwał swoje ofiary na portalach społecznościowych. Po nawiązaniu internetowej znajomości przyszłe ofiary zapraszały Kamila S. do swoich mieszkań, gdzie ten, korzystając z ich nieuwagi, kradł przedmioty, które mógł łatwo wynieść i sprzedać.

Funkcjonariusze ustalili, że przedmioty te trafiły do 22-latka, który odkupił też od Kamila S. skradziony 30 września w wyniku rozboju telefon komórkowy.

Podejrzany o rozbój i kradzieże mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów. Dziś Sąd Rejonowy w Opolu aresztował Kamila S. na trzy miesiące.

(KWP w Opolu / mg)

Powrót na górę strony