Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani złodzieje samochodów i paser

Data publikacji 06.10.2010

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyzn podejrzanych o kradzieże aut i paserstwo. Na chwilę obecną funkcjonariusze udowodnili im kradzież 4 samochodów. Wszystkie auta zostały odzyskane. Część z nich policjanci odnaleźli w dziuplach. Do zatrzymania doszło w miejscu zamieszkania pasera. Mężczyzna podejrzany o paserstwo próbował ukryć się jeszcze na strychu za kominem, a jeden z mężczyzn podejrzanych o kradzieże w wersalce, na której dla odwrócenia uwagi funkcjonariuszy leżała półnaga kobieta.

Policjanci Wydziału Kryminalnego jeleniogórskiej komendy miejskiej zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 27 i 32 lat, podejrzanych o włamania do samochodów i ich kradzieże. Funkcjonariusze ustalili, że podejrzani ukradli we wrześniu na terenie miasta co najmniej 4 samochody. Łupem sprawców padły dwa nissany, vw oraz audi. Wszystkie samochody policjanci odzyskali. Nissany ukryte były w garażach – dziuplach, na terenie gminy Stara Kamienica oraz w powiecie lwóweckim. Jeden z nich był już przemalowywany.

W tej sprawie policjanci zatrzymali także 43 – letniego mężczyznę, podejrzanego o paserstwo kradzionych aut. Cała trójka została zatrzymana przez policjantów właśnie w jego domu. Mężczyzna próbował ukryć się jeszcze na strychu za kominem, a 32 – latek w wersalce, na której dla odwrócenia uwagi funkcjonariuszy leżała półnaga kobieta.

Policjanci wyjaśniając okoliczności tej sprawy ustalili też, że 32-latek posłużył się sfałszowanym dokumentem w celu wyłudzenia prawa jazdy. Podejrzani o kradzieże aut trafili do policyjnego aresztu, natomiast paser po wykonaniu czynności został zwolniony. Mężczyznom za kradzieże samochodów grozi teraz nawet do 10, a paserowi do 5 lat pozbawienia wolności. 32 – latek został już decyzją sądu tymczasowo aresztowany. 

(KWP Wrocław / mag)

Powrót na górę strony