Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymania w poznańskim WORD

Data publikacji 06.10.2010

Policjanci zatrzymali dwie osoby ze ścisłego kierownictwa Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Poznaniu. Zarzuca się im szereg nieprawidłowości związanych z niedopełnieniem obowiązków, przekroczeniem uprawnień przy wystawianiu dokumentów, a także korupcję. Za te przestępstwa grozi kara do 12 lat więzienia.

Dwie osoby z kierownictwa Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Poznaniu zatrzymali policjanci wydziału do walki z korupcją i dochodzeniowo-śledczy KWP w Poznaniu. Na podstawie informacji oraz dowodów zebranych przez Policję zostało wszczęte śledztwo przez Prokuraturę Okręgową w Koninie.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem korupcji, w marcu tego roku, otrzymali pierwsze informacje o nieprawidłowościach w poznańskim WORD, które wynikały z działalności osób ze ścisłego kierownictwa tej instytucji. Nieprawidłowości te polegały między innymi na niedopełnieniu obowiązków i przekroczeniu uprawnień przy wydawaniu zaświadczeń, które potwierdzały nieprawdę. Weryfikując napływające informacje, policjanci natrafili również na dowody działania jednej z zatrzymanych osób w zamian za korzyści majątkowe.

Ze względu na charakter sprawy oraz zakres zebranych materiałów dowodowych śledztwo jest prowadzone przez Prokuraturę Okręgową w Koninie. Za przestępstwa popełnione przez zatrzymane osoby grozi kara nawet do 12 lat więzienia.

(KWP w Poznaniu / mg)

Powrót na górę strony