Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odzyskano samochody, zatrzymano paserów

Data publikacji 07.10.2010

Stołeczni policjanci zatrzymali kolejnych członków zorganizowanej grupy przestępczej o charakterze międzynarodowym. Grupa zajmowała się głównie kradzieżami samochodów i ich legalizacją oraz paserstwem. Zatrzymano 50-letniego Andrzeja S. i jego 23-letniego syna Huberta, odzyskano hondę i skodę warte 80 tys. złotych. Samochody najprawdopodobniej pochodzą z kradzieży. Obaj zatrzymani już usłyszeli zarzuty paserstwa mienia znacznej wartości.

W Wolicy w powiecie pruszkowskim został zatrzymany 50-letni Andrzej S. ps. Profesor i jego 23-letni syn Hubert ps. Suchy. Tam też mundurowi zabezpieczyli dwa samochody warte 80 tys. złotych, które najprawdopodobniej pochodzą z kradzieży. Policjanci sprawdzają teraz czy w hondzie civic i skodzie superb nie zostały przerobione numery identyfikacyjne.

Prokurator przedstawił mężczyznom zarzuty paserstwa mienia znacznej wartości. Sąd zdecydował o ich tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Pierwsze zatrzymania w tej sprawie miały miejsce w sierpniu tego roku. Stołeczni policjanci zlikwidowali wówczas „dziuplę” samochodową pod Piasecznem. Odzyskali 5 skradzionych w Niemczech luksusowych samochodów wartych ponad 1,5 mln złotych. W „dziupli” zmieniano numery identyfikacyjne i przygotowywano dokumenty rejestracyjne. Ssamochody sprzedawano przez Internet i w ten sposób je legalizowano.

Wtedy został zatrzymany właściciel posesji, na której zorganizowano „dziuplę”. 29-letni Michał B. został aresztowany na 3 miesiące.

(KSP/js)
 

Powrót na górę strony