Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

12 osób zatrzymanych za narkotyki

Data publikacji 07.10.2010

Sukcesem zakończyła się akcja policjantów ze Słupcy (woj.wielkopolskie) wymierzona przeciwko przestępczości narkotykowej. W ciągu czterech dni kryminalni i funkcjonariusze prewencji zatrzymali 12 osób, które posiadały przy sobie środki odurzające. Sześciu mężczyzn wpadło na gorącym uczynku, podczas zakupu. Okazało się, że jeden z nich jest dilerem, u którego policjanci znaleźli ponad 120 g marihuany, a także inne specyfiki.

W późnych godzinach wieczornych, 1 października, policjanci prewencji zatrzymali do kontroli samochód, którym podróżowało czterech młodych mieszkańców Wrześni. Jak się okazało, mężczyźni, w wieku od 20 do 22 lat, posiadali środki odurzające. Wszyscy trafili do policyjnego aresztu.

Dzień później w Słupcy kryminalni zatrzymali dwóch młodych Słupczan, którzy mieli przy sobie zieloną łodygę konopi indyjskich z liśćmi i kwiatostanem. Roślina zostanie przekazana biegłym, żeby określili zawartości związków narkotycznych.

W miniony poniedziałek w gminie Lądek policjanci z Wydziału Kryminalnego wspólnie z funkcjonariuszami z Wydziału Prewencji zatrzymali na gorącym uczynku sześciu młodych ludzi w wieku od 20 do 24 lat. Pięciu z nich przyjechało na zakupy do znajomego dilera. Byli bardzo zaskoczeni, kiedy nagle otoczyli ich mundurowi. Podczas przeszukań ujawniono przy nich plastikowe woreczki z zielonym suszem roślinnym. Młody mężczyzna, który sprzedawał narkotyki, posiadał w domu ponad 120 g marihuany. Funkcjonariusze zabezpieczyli również wagi, woreczki i inne specjalistyczne przyrządy służące do porcjowania narkotyków oraz dużo innych specyfików, które przekazano do badań laboratoryjnych. Prokurator zdecydował o zastosowaniu dozorów policyjnych wobec całej szóstki podejrzanych do czasu ostatecznej rozprawy w sądzie.

Policjanci ostrzegają, że posiadanie jakiejkolwiek ilości narkotyków jest karalne. Ustawa przewiduje za posiadanie narkotyków do 3 lat więzienia, natomiast handel narkotykami zagrożony jest karą do 10 lat. Również udzielanie, czy nakłanianie do użycia środków odurzających grozi karą.

(KWP Poznań / mag)

Powrót na górę strony