Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzani o napad na dyrektora teatru trafili do aresztu

Data publikacji 07.10.2010

Wrocławscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o rozbój, do którego doszło w czerwcu. Sprawcy na ulicy napadli na dwóch mężczyzn, w tym dyrektora jednego z wrocławskich teatrów. Za swój czyn odpowiedzą przed sądem. Grozi kara pozbawienia wolności nawet do 12 lat.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji Wrocław Stare Miasto zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o rozbój, który miał miejsce 22 czerwca 2010 roku, u zbiegu ul. Kościuszki i Gwarna. Napastnicy napadli na idących ulicą dwóch mężczyzn, w tym dyrektora jednego z wrocławskich teatrów. Sprawcy po doprowadzeniu do stanu bezbronności napadniętych, skradli im portfel z dokumentami i dwa telefony komórkowe.

Funkcjonariusze zajmujący się tą sprawą sprawdzali każdą informację, która pozwoliłaby ustalić napastników. Na podstawie tych informacji wytypowali i zatrzymali w zeszłym tygodniu pierwszego ze sprawców, a 5 października - drugiego.

Jak się okazało, sprawcami są dwaj mieszkańcy Wrocławia w wieku 19 i 22 lat. Funkcjonariusze odzyskali skradziony portfel oraz telefony komórkowe. Policjanci ustalili, że jeden z zatrzymanych może mieć na koncie jeszcze inne rozboje. W chwili obecnej wyjaśniane są wszystkie okoliczności w tych sprawach.

Wobec zatrzymanych sąd zdecydował o zastosowaniu tymczasowego aresztu.

Za rozbój grozi kara pozbawienia wolności nawet do 12 lat.

(KWP we Wrocławiu / mg)

Powrót na górę strony