Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany sprawca zgwałcenia sprzed kilku lat

Data publikacji 07.10.2010

Skierniewiccy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o zgwałcenie 22-letniej mieszkanki tamtejszego powiatu. Do gwałtu doszło w 2005 roku na jednej z dróg w gminie Bolimów. Zatrzymany, obecnie 29-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu żyrardowskiego, w świetle przedstawionych mu przez policjantów dowodów, przyznał się do winy. Za zgwałcenie grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 12.

1 grudnia 2005 r. około godz. 1730 dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Skierniewicach został powiadomiony przez 22-letnią mieszkankę powiatu skierniewickiego, że została napadnięta i zgwałcona przez młodego, nieznanego jej mężczyznę. Napastnik z miejsca zdarzenia odjechał fiatem 126p na żyrardowskich numerach rejestracyjnych. Policjanci w trakcie prowadzonego śledztwa zabezpieczyli różnego rodzaju ślady związane z tym przestępstwem. Wytypowali i przesłuchali właścicieli fiatów 126p. Niestety wykonane czynności nie doprowadziły w tamtym czasie do ustalenia sprawcy i śledztwo w czerwcu 2006 roku zostało umorzone.

W połowie 2010 roku wpłynęła do skierniewickiej komendy informacja z centralnej bazy DNA, że profil genetyczny sprawcy gwałtu pasuje do jednego z zarejestrowanych w bazie profili. Kryminalni ustalili, że wskazany mężczyzna w przeszłości posiadał fiata 126p, jego rysopis odpowiadał rysopisowi podanemu przez pokrzywdzoną, a ponadto mieszkał on w niewielkiej odległości od miejsca zdarzenia. 6 października 2010 r. został zatrzymany. Już w trakcie pierwszego przesłuchania przyznał się do winy. Za zgwałcenie grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 12.

(KWP Łódź / mag)

Powrót na górę strony