Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przyjmowali łapówki za pomoc w zdaniu egzaminu

Data publikacji 08.10.2010

Egzaminatora i pracownicę działu administracji wojewódzkiego ośrodka ruchu drogowego zatrzymali stołeczni policjanci. Zatrzymani odpowiedzą za przyjęcie łapówki w zamian za pomoc w pomyślnym zdaniu egzaminu na prawo jazdy. To już kolejne osoby, które wpadły w ręce funkcjonariuszy podczas śledztwa prowadzonego pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Siedlcach. Dotychczas zarzuty korupcyjne przedstawiono kilkudziesięciu osobom.

Od wielu miesięcy śledztwo w sprawie korupcji przy egzaminach na prawo jazdy prowadzi Prokuratura Okręgowa w Siedlcach. Na początku prowadzonego postępowania czynności w sprawie wykonywali policjanci z komendy wojewódzkiej w Radomiu, później przy sprawie zaczęli pracować stołeczni policjanci z wydziału dw. z korupcją. Dotychczas zatrzymano już kilkadziesiąt podejrzewanych osób.

Tym razem stołeczni policjanci zatrzymali 61-letniego Stanisława M. - egzaminatora i 24-letnią Justynę G. - pracownicę działu administracyjnego wojewódzkiego ośrodka ruchu drogowego. Oboje przyjmowali łapówki w zamian za pomoc w pomyślnym zdaniu egzaminu na prawo jazdy. Zatrzymani usłyszeli już zarzuty korupcyjne. Prokurator zastosował wobec nich poręczenie majątkowe.

Dotychczas w postępowaniu przygotowawczym prowadzonym pod nadzorem prokuratury okręgowej w Siedlcach zarzuty przedstawiono kilkudziesięciu osobom.. Zastosowano wobec nich środki zapobiegawcze: tymczasowe aresztowania, dozory policyjne i poręczenia majątkowego.

Sprawa jest rozwojowa a śledczy planują kolejne zatrzymania.

Przypominamy, nie podlega karze sprawca przestępstwa korupcyjnego, jeżeli korzyść majątkowa lub osobista albo ich obietnica została przyjęta lub wręczona, a sprawca zawiadomił o tym fakcie organ powołany do ścigania przestępstw i ujawnił wszystkie istotne okoliczności przestępstwa, zanim organ ten się o nim dowiedział – art. 229 § 6 kodeksu karnego.

(KSP/js)
 

Powrót na górę strony