Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za posiadanie i handel narkotykami

Data publikacji 08.10.2010

Policjanci z Polic zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy posiadali ponad 1,4 kg marihuany. 21-latek został już objęty policyjnym dozorem. Natomiast 20-latek, jak się okazało, był także poszukiwany listem gończym. Stanie on dzisiaj przed sądem, który zadecyduje czy trafi on do aresztu.

Policjanci z Polic, współpracując z kolegami z KWP w Szczecinie, ustalili, że w jednym z mieszkań w Policach przebywa poszukiwany, który prawdopodobnie posiada narkotyki.

Wczoraj funkcjonariusze zapukali do drzwi wskazanego mieszkania. Zastali w nim 21–letniego Jarosława K. Policjanci przystąpili do przeszukania, w czasie którego w jednym z pokoi w tapczanie znaleźli ukrywającego się 20–letniego Damiana Sz. Był on poszukiwany listem gończym, dwoma nakazami doprowadzenia oraz trzema zarządzeniami w celu ustalenia miejsca pobytu. W jego kieszeniach znaleziono woreczki z narkotykami - ponad 8 gramów amfetaminy i 11 gramów marihuany.

Ponadto w czasie przeszukania policjanci znaleźli wiszące w szafie ususzone krzewy konopi indyjskich oraz susz. Łącznie zabezpieczono ponad 1,4 kg marihuany.

Dzisiaj 20-latek, któremu przedstawiono zarzut posiadania środków odurzających oraz udzielania ich w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, stanie przed sądem. Tam zapadnie decyzja czy trafi do aresztu. Za zarzucane mu czyny grozi kara do 10 lat więzienia. Natomiast drugi z mężczyzn usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. W związku z tym, zapadała decyzja o oddaniu go pod policyjny dozór. Za ten czyn podejrzanemu grozi kara do 8 lat pozbawianie wolności.

KWP w Szczecinie/js)
 

Powrót na górę strony