Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Kermit”, „Japan” i „Gebels” zatrzymani

Data publikacji 08.10.2010

Kryminalni z KSP zatrzymali trzy kolejne osoby powiązane ze zorganizowaną grupą przestępczą. Mężczyźni podejrzewani są o napady na TIR-y. Dotychczas zatrzymano 18 osób w wieku od 33 do 66 lat, należących do tzw. „pruszkowskiego odłamu Żoliborza”. Grupa działała od 1996 roku, a oprócz napadów na TIR-y jej członkowie dokonywali rozbojów, wymuszeń rozbójniczych, kradzieży z włamaniem, oszustw, wyłudzeń i przestępstw narkotykowych.

41-letniego Grzegorza D., pseudonim „Gebels”, kryminalni namierzyli w podwarszawskich Markach. Dom, w którym miał przebywać został poddany dyskretnej obserwacji. Kilkanaście minut przed 1000 z posesji wyjechało auto kierowane przez żonę Grzegorza D. Policjanci dostrzegli w nim również „Gebelsa”. Mężczyzna został zatrzymany, gdy samochód stanął przy czerwonym świetle na pobliskim skrzyżowaniu.

Około 1800 na Żoliborzu kryminalni zatrzymali „Kermita”. 37-letni Marek K. wpadł przed drzwiami wynajmowanego mieszkania. Godzinę później do zatrzymanych dołączył Grzegorz K. pseudonim „Japan”, którego policjanci namierzyli w mieszkaniu na Bielanach. Mężczyzna zamieszany jest prawdopodobnie także w przestępstwa narkotykowe na dużą skalę.

Zatrzymanie Grzegorza D., Marka K. i Grzegorza K. ma związek ze sprawą grupy przestępczej napadającą na TIR-y.

Przypomnijmy. Policjanci wydziału kryminalnego komendy stołecznej od wielu miesięcy, pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Warszawie, rozpracowywali grupę przestępczą działającą na terenie całego kraju. Jej członkowie napadali na TIR-y działając metodami „na policjanta” i „na kolec”. Ponadto dokonywali rozbojów, wymuszeń rozbójniczych, kradzieży z włamaniem, oszustw, wyłudzeń i przestępstw narkotykowych. Z zebranego przez kryminalnych materiału dowodowego wynika, że grupa działała od 1996 roku, a jej członkowie mają na swoim koncie popełnienie ponad 100 przestępstw.

Pierwsze zatrzymania miały miejsce 10 września br., gdy policjanci weszli na 14 adresów w Warszawie i na terenie kraju. Zatrzymano 14 osób, a na poczet przyszłych kar zabezpieczono ponad 140 tys. złotych. W trakcie akcji policjanci odzyskali sprzęty gospodarstwa domowego pochodzące z jednego z napadów. 14 zatrzymanych, w wieku od 33 do 66 lat, usłyszało od dwóch do kilkunastu zarzutów. Sąd na podstawie zebranych dowodów wobec 13 z nich zastosował tymczasowy areszt. Jeden z zatrzymanych ze względu na stan zdrowia został objęty policyjnym dozorem.

Kilka dni później w ręce Policji wpadł kolejny członek grupy. 43-letni Eugeniusz G. został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

(KSP / mag)

Powrót na górę strony