Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci rozbili gang handlarzy narkotyków

Data publikacji 11.10.2010

Policjanci z Katowic udaremnili wprowadzenie do obrotu ponad 15 kilogramów narkotyków. W ręce funkcjonariuszy wpadło sześciu handlarzy, którzy z posiadanej marihuany, amfetaminy, kokainy i haszyszu, mogli wytworzyć kilkadziesiąt tysięcy działek dilerskich o wartości ponad 500 tys. złotych. Zatrzymanym grozi kara nawet do 10 lat więzienia.

Policjanci z Katowic rozbili gang handlarzy narkotyków. Podczas akcji funkcjonariusze zabezpieczyli 8800 tabletek ekstazy, 11,5 kilograma haszyszu, ponad 2,5 kilograma marihuany, prawie kilogram amfetaminy i 23 gramy kokainy. Ponadto zabezpieczyli pistolet, kije bejsbolowe, kastety, leki na potencję, środki farmakologiczne i anaboliki.

Śledztwo w sprawie handlarzy rozpoczęło się pod koniec maja. Wtedy policjanci zatrzymali właściciela sklepu z dopalaczami i jego wspólniczki. Oprócz sprzedaży „produktów kolekcjonerskich” handlowali oni także narkotykami. Dilerzy wpadli podczas narkotykowej transakcji w jednym z katowickich mieszkań. Przywieźli swoim odbiorcom kilkaset gramów haszyszu.

W czerwcu nastąpiły kolejne zatrzymania. Główne uderzenie przygotowano na 6 października. Punktualnie o 12.00 policjanci wkroczyli do kilku mieszkań. Zatrzymali 6 osób oraz przejęli narkotyki o czarnorynkowej wartości ponad 500 tys. złotych. W całej sprawie zatrzymano już dwunastu handlarzy. Dziesięciu z nich zostało tymczasowo aresztowanych. Każdemu z zatrzymanych dilerów grozi kara 10 lat więzienia.

KWP w Katowicach/js)
 

Powrót na górę strony