Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Narkotyki w dopalaczach

Data publikacji 11.10.2010

Policjanci z Piotrkowa Trybunalskiego, wpierani przez antyterrorystów z Łodzi, zatrzymali 19 osób, które mają związek z handlem narkotykami dodawanymi do dopalaczy. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że członkowie tej zorganizowanej grupy przestępczej w ciągu ostatnich trzech lat w ten sposób wprowadzili na rynek co najmniej 20 kilogramów narkotyków. Dzisiaj zapadną decyzje o zastosowaniu tymczasowych aresztów i innych środków zapobiegawczych wobec zatrzymanych.

10 października 2010 kilkudziesięciu policjantów na terenie Bełchatowa i okolic podjęło działania wymierzone przeciwko handlarzom narkotyków. Z materiału dowodowego zebranego do tej pory wynika, iż zorganizowana grupa przestępcza działała w latach 2007-2010, głównie na terenie województwa łódzkiego. Trudniła się handlem i obrotem narkotykami - amfetaminą, marihuaną i LSD. Członkowie grupy w oparciu o posiadane substancje chemiczne i narkotyki produkowali dopalacze, którym nadawali nowe nazwy. Łącznie mogli oni wprowadzić na rynek co najmniej 20 kilogramów środków odurzających.

Do pierwszych zatrzymań doszło z samego rana. Policjanci zatrzymali trzech głównych organizatorów tego przestępczego procederu: 37-latka o pseudonimie Łysy oraz jego dwóch wspólników (26 i 24 l.). Zatrzymana została także 18-latka, która ma związek z wprowadzaniem do obrotu narkotyków. Zatrzymano także kilkanaście osób biorących udział w handlu środkami odurzającymi dodawanymi do nielegalnych dopalaczy.

Podczas przeszukania różnych pomieszczeń, m.in. zamkniętego przez służby sanitarne sklepu z dopalaczami, zabezpieczono 30 gramów amfetaminy i 10 gramów dopalaczy zawierających narkotyk. Przy zatrzymaniu kilku podejrzewanych policyjni antyterroryści musieli sforsować drzwi. Przestępcy w tym czasie usiłowali pozbyć się narkotyków. Podczas przeszukania zabezpieczono także gotówkę, wagę i dilerki oraz płytki i pałeczki do porcjowania narkotyków, których nieudolnie próbował pozbyć się 40-letni zatrzymany o pseudonimie Gruby. Jako materiał dowodowy przejęto także komputer z oprogramowaniem służącym do drukowania opakowań nielegalnych dopalaczy zawierających narkotyki.

Łącznie w ręce policjantów wpadło 19 osób w wieku od 18 do 45 lat w, w tym 4 kobiety. Wczoraj Prokuratura Okręgowa w Piotrkowie Trybunalskim piętnastu z nich przedstawiła zarzuty. Do sądu skierowano wnioski o tymczasowe aresztowanie wobec 5 mężczyzn podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się handlem narkotykami, którym zarzuca się także posiadanie znacznych ilości środków odurzających. Wszyscy byli już wcześniej notowani m.in. za przestępczość narkotykową i kradzieże oraz włamania. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności. Pozostała dziesiątka także odpowie za przestępstwa z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

(KWP w Łodzi/js)

Powrót na górę strony